KONST / Litografier / Mapp 11176069
nr 1117 6069
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Mapp, Litografier, 10 st, Lars Norrman (1915-1979), Mexico, bladets mått: 45x56 ca. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 3 juli 2017
kl 19:12:16
300 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
3 jul
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman